Kupić Nitroglycerin (Nitrogliceryna)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nitrogliceryna jest stosowany w zapobieganiu dusznicy (ból w klatce piersiowej) spowodowanego chorobą wieńcową. Lek ten jest również stosowany w leczeniu angina atak, który jest już występujące.

Nitrogliceryna należy do grupy leków zwanych azotany. Działa poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie podaży krwi i tlenu do serca przy jednoczesnym zmniejszeniu jej obciążenia pracą. Przy regularnym stosowaniu na zasadzie długoterminowej, lub po prostu przed wysiłkiem lub stresujące wydarzenie, to pomaga zapobiegać atakom bolesnej powstawaniu.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących form dawkowania:

Rozpylać
Tabletki, o przedłużonym uwalnianiu
Tabletka
Kapsułki, o przedłużonym uwalnianiu.

Decydując się na użycie leku, ryzyko stosowania leku należy porównać z dobrze to zrobi. To jest decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla tego leku, należy wziąć pod uwagę:

Alergie

Należy poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub inne leki. Również poinformować pracownika służby zdrowia, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takich jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, przeczytaj uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Pediatryczny

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone na relacji wieku do skutków nitrogliceryny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Geriatryczna

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów specyficznych geriatrycznych, które ograniczają przydatność nitrogliceryny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na wątroba, nerki, serca lub problemy związane z wiekiem, które mogą wymagać ostrożność i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących nitroglicerynę.

Karmienie piersią

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt, kiedy zastosowaniem leku w okresie karmienia piersią. Rozważyć potencjalne korzyści w stosunku do potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Interakcje

Mimo, że niektóre leki nie powinny być używane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być stosowane łącznie, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może zmienić dawkę lub inne środki ostrożności mogą być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, pracowników służby zdrowia, wiem, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące interakcje wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie koniecznie wszystkie, włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych lekach przyjmowanych.

Avanafil
Riociguat
Sildenafil
Tadalafil
Wardenafilu
Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz jednego lub obu leków.

Alteplaza, Rekombinacyjna
Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko pewnych skutków ubocznych, ale przy użyciu obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz jednego lub obu leków.

Acetylocysteina
Aspiryna
Dihydroergotamina
Pankuronium
Inne Interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia pewnych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje występują. Następujące interakcje wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie koniecznie wszystkie, włącznie.

Innych problemów medycznych

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie tego leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, aw szczególności:

Niedokrwistość, ciężkie lub
Uraz głowy, ciężka z podwyższonym ciśnieniem w głowicy lub
Atak serca, ostre (występujące już) nie -Should być stosowany u pacjentów z tych warunków.
Zastoinowa niewydolność serca lub
Atak serca, aktualne lub
Kardiomiopatia przerostowa (choroby serca) lub
Niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi) lub
Hipowolemia (mała ilość krwi) -Użyj z ostrożnością. Mogą do zaostrzenia tych schorzeń.

Przyjmować ten lek dokładnie według zaleceń lekarza. Nie należy przyjmować więcej od niego, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go na dłużej niż lekarz zamówione.

Nitrogliceryna jest dostępny w dwóch typach produktów, które są stosowane do różnych powodów. Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, wykorzystywane są codziennie na konkretnym harmonogramem, aby uniknąć ataków dusznicy bolesnej. Ustne natryskowe i tabletki podjęzykowe działać szybko, aby zatrzymać atak dusznicy, że już się rozpoczęła lub mogą być stosowane w celu zapobiegania dusznicy bolesnej, jeśli planujesz wykonywać lub oczekiwać stresujące wydarzenie.

Gdy zaczynasz czuć ataku dusznicy bolesnej (ból w klatce piersiowej, począwszy szczelność lub wyciskanie, w klatce piersiowej), usiądź. Następnie umieścić tabletki podjęzykowej w ustach lub pod językiem. Jeśli używasz sprayu ustnej, należy spryskać go na lub pod językiem. Możesz stać się zawroty głowy, lightheaded lub zemdleć wkrótce po użyciu tabletki lub aerozolu, więc bezpieczniej jest siedzieć, a nie stać, gdy lek działa. Jeśli się zawroty głowy lub omdlenia, siedząc, weź kilka głębokich oddechów i zginać do przodu z głową między kolanami. Zachować spokój i powinien czuć się lepiej w ciągu kilku minut.

Nitrogliceryny podjęzykowo Tabletek nie należy rozgryzać, kruszyć, ani połykać. Pracują znacznie szybciej, gdy wchłaniane przez śluzówkę jamy ustnej. Umieść tabletkę pod język lub pomiędzy dziąsłem a policzkiem, i niech się rozpuścić. Nie jeść, nie pić, nie palić, lub użyć do żucia tytoniu podczas rozpuszczając tabletkę.

Nitrogliceryna tabletki podjęzykowe zwykle dają ulgę w 1 do 5 minut. Jednakże, jeśli ból nie ustępuje, można użyć drugiej tabletki po 5 minutach można przyjąć pierwszą tabletkę. Jeśli ból utrzymuje się przez następne 5 minut, mogą być stosowane tabletki trzeci. Jeśli nadal masz ból w klatce piersiowej po w sumie 3 tabletki, skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala pogotowie od razu. Nie wolno jechać sam i zadzwonić pod numer 911, jeśli to konieczne.

Możesz podać 1 lub 2 spraye nitrogliceryny aerozol do jamy ustnej na początku bólu w klatce piersiowej. Jeśli ból nadal po upływie 5 minut, może być stosowany trzeci natryskowego. Musisz poczekać 5 minut po pierwszych 1 lub 2 spraye przed użyciem trzeci aerozolu. Jeśli nadal masz ból w klatce piersiowej po w sumie 3 spraye, skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala pogotowie od razu. Nie wolno jechać sam i zadzwonić pod numer 911, jeśli to konieczne. Nie należy stosować więcej niż 3 opryski w okresie 15 minut.

Połknąć kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, całość. Nie podzielony, miażdżyć ani żuć go.

Należy wziąć kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, pierwszą rzeczą, w godzinach porannych, a według tego samego harmonogramu każdego dnia. Lek ten działa najlepiej, jeśli masz "wolne od narkotyków" okres czasu każdego dnia, kiedy nie wziąć. Lekarz zaplanować swoje dawki w ciągu dnia, aby umożliwić czasu wolnego od narkotyków. Postępuj zgodnie z harmonogramem dawkowania ostrożnie, aby lek będzie działał poprawnie.

Ten lek pochodzi z informacji pacjenta wkładki. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami w wkładki ostrożnie. Zwrócić się do lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Aby użyć sprayu ustnej:

Zdejmij plastikową osłonę.
Nie należy wstrząsnąć pojemnikiem.
Jeśli jest to nowa butelka lub pojemnik, napełnić pompę przed użyciem przez uwalnianie aerozolu testowego. To musi być zrobione 5 lub 10 razy w powietrze z dala od twarzy i innych ludzi.
Jeśli jest to stare butelki i nie używano go dłużej niż 6 tygodni, należy wypełnić go ponownie, z 1 lub 2 testowych spraye.
Trzymając pojemnik pionowo z palcem wskazującym na górze przycisk wpustem. Otwórz usta i doprowadzić pojemnik do niego tak blisko, jak to tylko możliwe.
Nacisnąć przycisk mocno palcem wskazującym w celu uwolnienia rozpyłowo 1 lub 2 razy na lub pod językiem. Nie wdychać lub wdychać aerozolu.
Zwolnij przycisk i zamknąć usta, ale nie połknąć od razu. Nie wypluć aerozolu lub wypłukać usta, przez co najmniej 5 do 10 minut.
Jeśli potrzebujesz trzeci sprayu, należy odczekać 5 minut po drugim sprayu. Użyj dokładnie te same kroki, co na pierwszy sprayu. Nie więcej niż 3 spraye należy podać w ciągu 15 minut.
Załóż pokrywę po zastosowaniu leku.
Zawsze umieścić butelkę rozpylającą w położeniu pionowym, gdy nie jest w użyciu. Ponadto, regularnie sprawdzać poziom płynu Nitromist® pojemniku. Jeżeli płyn osiągnie szczyt lub w środku otwór na boku pojemnika, to wskaźnik, który musi dostać dolewki.
Nie należy używać w pobliżu źródeł ciepła, spray do otwartego ognia lub podczas palenia.
Dawkowanie

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Następujące informacje zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest inna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Ponadto, liczba dawek wziąć każdy dzień, czas pomiędzy dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Do zapobiegania lub leczenia dławicy:
Dla doustnej postaci dawkowania (kapsułki o przedłużonym uwalnianiu):
Dorośli-2,5 do 6,5 miligramów (mg) trzy do czterech razy dziennie. Lekarz może zwiększyć dawkę w razie potrzeby.
Dzieci użyciu i dawka musi być określona przez lekarza.
Podjęzykowych postaci dawkowania (spray):
Dorosłych Jedna lub dwie spraye na lub pod językiem w pierwszych objawów bólu w klatce piersiowej. Spraye mogą być powtarzane co 5 minut w zależności od potrzeb. Należy odczekać 5 minut przed podaniem trzeciej sprayu, jeśli stosowane są 2 spraye początkowo. Nie należy stosować więcej niż 3 opryski w 15 minut. Aby zapobiec dławicy piersiowej z wysiłku lub stresu, należy użyć 1 lub 2 spraye 5 do 10 minut przed aktywnością.
Dzieci użyciu i dawka musi być określona przez lekarza.
Podjęzykowych postaci dawkowania (tabletek):
Jedna tabletka dorosłych umieszczone pod językiem lub pomiędzy dziąsłem a policzkiem w pierwszych objawów dławicy ataku. Jedna tabletka może być stosowany co 5 minut w zależności od potrzeb, przez do 15 minut. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki na 15 minut. Aby zapobiec dławicy piersiowej z wysiłku lub stresu, należy użyć 1 tabletkę 5 do 10 minut przed aktywnością.
Dzieci użyciu i dawka musi być określona przez lekarza.
Nieodebrane Dawka

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do regularnego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Kontakt