Kupić Tretinoin 0.025

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUG KLASA I MECHANIZM : Tretinoina jest pochodną witaminy A. Jest on stosowany na skórę ( miejscowo ) w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku i na skórze, które zostały uszkodzone w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Tretynoina podrażnia skórę i powoduje, że komórki skóry do wzrostu ( podziały ) i umierają szybciej , zwiększając obroty komórek . Liczba warstw komórek skóry faktycznie zmniejsza się. U pacjentów z trądzikiem , nowe komórki zastępują komórki istniejących wyprysków iszybki obrót komórek zapobiega powstawaniu nowych wyprysków . Według podobnego mechanizmu , tretinoiny może zmniejszyć zmarszczki , obszary ciemnej skóry ( przebarwienia ) i szorstkie obszary skóry , z których wszystkie występują w zniszczonej słońcem skóry . U pacjentów ze skóry zniszczonej słońcem , ulepszenia w skórze widoczne są zwykle w ciągu pierwszych 3 do 4 tygodni leczenia . Brązowe plamy zaczynają zanikać po sześciu do ośmiu tygodni . Zmarszczki zmniejszają lub znikają po trzech do sześciu miesięcy . Po naniesieniu na skórę,minimalna ilość leku jest absorbowany przez organizm.

 

GENERIC Dostępny: Tak

PREPARATY : Żel: 0,01 % , 0,025 % , 0,04 % , 0,05 % i 0,1 % . Krem : 0,02 % , 0,025 % , 0,0375 % , 0,05 % i 0,1 % . Roztwór : 0,05 % . Kapsułka : 10 mg .

PRZECHOWYWANIE : Tretinoina należy przechowywać w temperaturze pokojowej , pomiędzy 15-25 C ( 59 -77 F).

PRZEZNACZONEGO : miejscowe tretinoina stosuje się do leczenia łagodnej do umiarkowanej trądzik , zmarszczki i przebarwień .

Dawkowanie: Przed zastosowaniem miejscowego tretinoiny ,dotknięty obszar skóry powinno być oczyszczone z mydłem i wysuszyć. Następnie pacjenci powinni odczekać 20 do 30 minut przed nałożeniem tretinoiny , delikatnie wcierając w terenie. Ręce należy myć natychmiast po aplikacji . Tretynoina zwykle stosuje się raz na dobę , wieczorem .

Interakcje lek: Połączenie inne leki miejscowo trądziku (na przykład , kwas salicylowy ) tretynoiną może prowadzić do nadmiernego podrażnienia skóry. Stosowanie mydła ściernych lub czyszczących , ściągające , woski skóry i innych produktów, które drażnią skórę może dodać do tretynoiną wywołane podrażnieniem skóry . Leki [ na przykład, tetracyklinę ( Achromycin )] , które powodują wrażliwość słoneczny nie może być łączony z tretinoiny powodu dodatków wrażliwości słonecznym.

Ciąża: Brak wystarczających badań dotyczących stosowania miejscowego tretynoiną w czasie ciąży . Lekarz musi rozważyć potencjalne ryzyko i korzyści przed przepisaniem tretinoiny w czasie ciąży .

Matki karmiące piersią: Nie wiadomo, czy tretinoiny jest wydzielany do mleka matki . Jest także wiadome, czy stosowane miejscowo tretinoina gromadzi się w stopniu wystarczającym do być istotne w przypadku dziecka. Niemniej jednak, od tretinoiny doustna nie jest zalecane w czasie karmienia piersią , to prawdopodobnie nie jest rozsądne, aby unikać karmienia piersią podczas leczenia miejscowego tretinoiny .

Działania niepożądane: Po zastosowaniu tretinoiny na skórę, tam często jest miejscowy stan zapalny . Reakcja ta znika po zaprzestaniu leczenia . Łagodne pieczenie lubuczucie ciepła może również wystąpić w przypadku stosowania tretinoiny . Suchość, łuszczenie, swędzenie i zaczerwienienie występuje często . Jeśli poważne zaczerwienienie, pęcherzyki lub kondycjonowaniu rozwija ,lekarz powinien być natychmiast zgłoszony i tretinoiny zatrzymany. Może to być możliwe ponowne uruchomienie leczenia niższym stężeniu. U niektórych pacjentów mogą wystąpić wstępne rozgorzeć trądziku . Niektórzy pacjenci stosujący tretinoiny rozwijać zwiększoną wrażliwość na słońce i są bardziej podatne na oparzenia słoneczne ( nadwrażliwości ) . Dlatego też zaleca się, aby uniknąć narażania leczonych obszarów skóry na światło słoneczne lub nadmierne światła UV w celu zmniejszenia ryzyka oparzenia słonecznego .

ZASTOSOWANIE : Lek ten jest stosowany w leczeniu trądziku . To może zmniejszyć liczbę i nasilenie trądziku wyprysków i promować szybkie gojenie się wyprysków , które rozwijają . Tretinoina należy do grupy leków zwanych retinoidy . Działa poprzez wpływ na wzrost cells.OTHER skóry Ta sekcja zawiera zastosowania tego leku , które nie są wymienione w zatwierdzonym profesjonalnego etykietowania dla leku , ale które mogą być przepisane przez lekarza prowadzącego . Użyj tego leku na stanie, który jest wymieniony w tej części tylko wówczas, gdy zostało to przewidziane przez firmy opieki zdrowotnej professional.Other formy tego leku są wykorzystywane w celu poprawy wyglądu skóry i zminimalizować zmarszczki . Lekarz może również użyć tego leku do leczenia innych stanów .

Czytaj ulotce informacyjnej dla pacjenta , jeśli jest dostępny w aptece . Skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą , jeśli masz questions.Wash ręce przed zastosowaniem tego leku . Delikatnie oczyścić zabrudzoną skórę wodą z łagodnym lub soapless mycia i osuszyć . Użyj palców zastosować niewielką ilość leku ( o wielkości ziarna grochu ) w cienkiej warstwie , zwykle raz na dobę przed snem lub zgodnie z zaleceniami lekarza . Gaza lub bawełna Wacik może być wykorzystywane do nakładania cieczy. W przypadku niektórych preparatów , należy odczekać 20-30 minut po umyciu twarzy przed zastosowaniem tego leku . Skonsultuj się ze wskazówkami na etykiecie , ulotce informacyjnej dla pacjenta lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek questions.Use ten lek tylko na skórę . Nie stosuje się do wewnętrznej powierzchni wargi lub wewnątrz nosa / ust . Nie stosować do cięcia , ociera , opalony , lub dotkniętych skin.Avoid wyprysk się ten lek w twoich oczach . Jeśli ten lek dostanie się do oczu , należy przemyć dużą ilością wody . Skontaktować się z lekarzem , jeśli podrażnienie oczu rozwija . Po użyciu leku , aby uniknąć przypadkowego uzyskanie go w eyes.During pierwszych tygodniach stosowania tretinoiny umyć ręce , trądzik może pojawić się gorzej , ponieważlek działa na pryszcze tworzących wewnątrz skóry . Może trwać do 8-12 tygodni , aby zauważyć, wynika z tego medication.Use go regularnie , aby uzyskać jak największe korzyści z niego . Aby łatwiej zapamiętać , używać go w tym samym czasie każdego dnia . Nie należy stosować większej ilości lub używać go częściej niż jest to zalecane . Twoja skóra nie poprawi szybciej , a to zwiększa ryzyko wystąpienia zaczerwienienia , łuszczenie i pain.This leki są dostępne w różnych dawkach i postaciach ( np. żel , krem , roztwór) . Najlepszy rodzaj leku do użycia zależy od stanu Twojej skóry i odpowiedzi na leczenie . Należy poinformować lekarza , jeśli objawy utrzymują się lub nasilają .

Efekty uboczne:krótkie odczucie ciepła lub pieczenia może wystąpić natychmiast po zastosowaniu leku . Zaczerwienienie skóry , suchość, świąd , łuszczenie , łagodne spalanie , lub nasilenie trądziku może wystąpić w ciągu pierwszych 2-4 tygodniach stosowania leku . Efekty te zwykle zmniejsza się wraz z dalszego użytkowania . Nawilżający dzienne mogą być pomocne dla nadmiernej suchości skóry ( patrz uwagi ) . Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają , należy powiadomić lekarza lub farmaceutę szybko . Lekarz może Ci się zmniejszyć , jak często korzysta tretinoiny , zmienić siłę lub typu , lub zaprzestać korzystania it.Remember że lekarz przepisał ten lek , ponieważ on lub ona uznała , żekorzyść dla Ciebie jest większa niż ryzyko skutków ubocznych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mają poważne boku effects.Notify się z lekarzem , jeśli wystąpi: pęcherze , strupy , ciężka spalania / obrzęk skóry , zaczerwienienie i łzawienie oczu (zapalenie spojówek ) , obrzęk powiek , discoloration.A skóry bardzo ciężka reakcja alergiczna do tego leku jest mało prawdopodobne , ale szukać natychmiastowej pomocy medycznej w przypadku ich wystąpienia . Objawy ciężkiej reakcji alergicznej mogą obejmować : wysypka, swędzenie / obrzęk ( zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardła ) , ciężkie zawroty głowy , problemy z breathing.This nie jestpełna lista możliwych skutków ubocznych.

Kontakt