Kupić Topamax (Topiramate)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co to jest Topamax?

Topamax (topiramat) to lek zajęcie, zwany także przeciwdrgawkowe. Topiramat jest stosowany w leczeniu drgawek u dorosłych i dzieci, które są co najmniej 2 lat.

Topamax jest również stosowany w zapobieganiu migreny u dorosłych i młodzieży, którzy mają przynajmniej 12 lat. Lek zapobiega tylko migreny lub zmniejszyć liczbę ataków. To nie będzie leczyć ból głowy, że już się rozpoczęła.

Topamax może być również używany do celów nie wymienionych w tym leków przewodnika.

Ważna informacja

Topamax może powodować uszkodzenie nienarodzonego dziecka, ale o zajęcie w czasie ciąży może być szkodliwe dla matki i dziecka. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Topamax do napadów. Nie rozpoczęcia lub zakończenia przyjmowania tego leku w czasie ciąży bez konsultacji z lekarzem.

Szukajcie alarmowy lekarskiej, jeśli masz nagłą zmianę widzenia lub ból wokół lub za oczami. Mogą to być pierwsze oznaki poważnego i trwałego efektu ubocznego w swojej wizji. Nie należy przerywać stosowania Topamax bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, nawet jeśli czujesz się dobrze. Może wystąpić nasilenie napadów padaczkowych, jeśli zaprzestać używania Topamax nagle. Być może trzeba użyć mniej przed zatrzymać lek całkowicie. Skontaktować się z lekarzem, jeśli ataki nasilą się lub trzeba je częściej podczas stosowania tego leku.

Przed zastosowaniem leku

Nie należy używać Topamax, jeśli jesteś uczulony na topiramat.

Aby upewnić się, Topamax jest bezpieczny dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli:

jaskra lub inne problemy z oczu;
choroba nerek, historia kamieni nerkowych, lub jeśli pacjent jest poddawany dializie;
poważne problemy z oddychaniem;
Historia problemy nastroju, depresja, lub myśli samobójczych lub działań;
choroby wątroby;
miękkie lub kruche kości (osteoporoza, osteomalacja);
zaburzenia wzrostu;
jeśli wziąć litu; lub
jeśli jesteś chory z biegunką.
Niektórzy ludzie mają myśli samobójcze podczas robienia przeciwdrgawkowe. Lekarz będzie musiał sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt podczas korzystania Topamax. Rodziny lub innych opiekunów należy także uwagę na zmiany nastroju lub objawów.

Topamax może zwiększyć poziom kwasu we krwi (kwasica metaboliczna). To może osłabiać kości, powodować kamienie nerkowe lub powodować problemy wzrostu u dzieci lub szkody dla nienarodzonego dziecka. Może trzeba badania krwi, aby upewnić się, że nie masz kwasicę metaboliczną, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży.

Jak należy stosować Topamax?

Weź Topamax dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może zmienić dawkę leku od czasu do czasu, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Topamax można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Nie rozgryzać, kruszyć, lub przerwy tabletki. Połknąć tabletkę w całości.

Topamax Posypać Capsule można połykać w całości. Albo można otworzyć kapsułkę i posypać lek na łyżce musu jabłkowego lub innego miękkiego pokarmu. Połknąć od razu, bez żucia. Nie zapisuj mieszaniny do późniejszego wykorzystania. Wyrzucić pustą kapsułkę.

Ostrożnie postępuj zgodnie z instrukcjami połykania dla leku.

Podczas stosowania topiramatu, może być konieczne częste badania krwi.

Pij dużo płynów podczas przyjmowania tego leku, aby zapobiec kamieni nerkowych lub zaburzenia równowagi elektrolitowej.

Nie należy przerywać stosowania Topamax nagle, nawet jeśli czujesz się dobrze. Zatrzymując się nagle, może powodować zwiększone napady. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o zwężający dawkę.

Zadzwoń do lekarza, jeśli twoje ataki nasilą się lub trzeba je częściej podczas stosowania leku Topamax.

Każdy dostawca opieki medycznej, który cię leczy powinien wiedzieć, że bierzesz leki napadów.

Czego należy unikać podczas robienia Topamax?

Nie należy pić alkoholu. Niebezpieczne skutki uboczne lub zwiększone drgawki mogą wystąpić, gdy alkohol jest połączona z Topamax.

Nie stać przegrzany lub odwodnione w czasie upałów. Topamax może zmniejszyć pocenie się oraz zwiększenie temperatury ciała, co prowadzi do zagrażających życiu odwodnienia (zwłaszcza u dzieci). Efekt ten może być jeszcze gorzej, jeśli użyć także: medycyna zimno lub alergii, pęcherza moczowego lub lek, lek rozszerzający oskrzela, leki na chorobę Parkinsona, lub leki stosowane w leczeniu choroby wrzodowej żołądka lub zespół jelita drażliwego.

 

Kontakt